Naľavo od kostolných dverí stojí nový misijný kríž, ktorý nahradil predchádzajúci vekom poškodený. Farskému úradu ho venoval starosta obce Karol Laboš. Oproti vchodu do kostola stojí kríž, ktorý darovali veriaci obce v roku 1842. Na štyroch miestach v obci sú postavené ďalšie kríže, ktoré v minulosti stavali naši predkovia na tzv. „krížnych cestách“.
Prvý je neďaleko autobusovej zastávky oproti COOP Jednota, ďalší tiež pri autobusovej zastávke v Dolnej dedine, tretí na konci dediny za Agrodružstvom, kde viedla v minulosti poľná cesta na majer Svetlov a štvrtý v Hornej dedine. Toto miesto sa volá ako inak – „Pri kríži“. Posledná sakrálna pamiatka je mimo obce za hornorišňovským cintorínom v doline poľa. Nie je tam kríž, ale obrázok Panny Márie na drevenom podstavci, okolo je nová ohrádka, dva košaté stromy a lavička. Toto miesto je známe ako „Pri obrázku“. V minulosti slúžilo na odpočinok pri práci ľudí na poli, ako aj k občerstveniu a modlitbe.
Stojí na južnej strane vchodu do parku pred Cyrilo-metodským krížom a kostolom. Pomník postavili s pomocou občanov hasiči z Československého dobrovoľného hasičského zboru v roku 1935 na počesť padlým občanom v 1. svetovej vojne (1914-1918). Osobne ho posvätil Andrej Hlinka. Mená padlých v 2. svetovej vojne (1939-1945) a Slovenskom národnom povstaní (1944) boli vyryté na pomník dodatočne. Pamätník zobrazuje anjela, ktorý drží padlého vojaka. Nad nimi sa týči kríž s prevesenou tŕňovou korunou, ktorý symbolizuje utrpenie. V prvej svetovej vojne padlo v obci až 40 občanov, čo predstavuje veľký počet obetí oproti okolitým obciam. V SNP padlo 6 občanov, z toho jedna žena. V druhej svetovej vojne zahynuli traja občania.
Pamätné tabule
V obci sa nachádzali donedávna dve pamätné tabule. Prvá z roku 1985 visela donedávna na budove Slovenskej pošty. Inštalovaná bola pri príležitosti 40. výročia oslobodenia Rišňoviec Sovietskou armádou (1. apríla 1945 na Veľkonočnú nedeľu). Druhá novšia tabuľa je z roku 2000. Visí na budove Obecného úradu a viaže sa k 55. výročiu oslobodenia. Na tabuli sú uvedené mená šiestich padlých osloboditeľov a uvedený počet 33 neznámych vojakov, ktorí padli pri oslobodzovaní obce. Pochovaní boli v Dolnej dedine pri dome Floriána Škarbalu (dnes voľné priestranstvo neďaleko autobusovej zastávky). Po exhumácii v roku 1948 boli pochovaní na Slavíne v Bratislave.