Youtube kanál s videami obce

Zverejňovanie

Nahlásenie stavu vodomeru

Rozhlas

( neuverejňujeme krátkodobé oznamy, ktoré sú platné pol hodinu - napr. predaj zeleniny, mäsa, textilu a podobne )


Oznamujeme občanom, že  dňa 22. januára 2020 t.j. v stredu budú zamestnanci obecného úradu zberať vianočné stromčeky. Žiadame občanov, aby stromčeky vyložili pred domy.
Dátum: 20.01.2020

Vážení občania.

V mene smútiacej rodiny s hlbokým zármutkom oznamujeme všetkým príbuzným, priateľom, známym a spoluobčanom, že nás navždy opustil náš spoluobčan pán Ing. Oliver Kocán, vo veku 52 rokov. Posledná rozlúčka so zosnulým bude 22. januára t. j. v stredu o 14:00 hod., na miestnom cintoríne. Dovoľujeme si zároveň touto cestou poďakovať v mene smútiacej rodiny za Vaše prejavy úprimnej sústrasti. Nech odpočíva v pokoji.

Vážení občania.

V mene smútiacej rodiny s hlbokým zármutkom oznamujeme všetkým príbuzným, priateľom, známym a spoluobčanom, že nás navždy opustil náš spoluobčan pán Jozef Škoda, vo veku 91 rokov. Posledná rozlúčka so zosnulým bude 21. januára t. j. v utorok o 13:00 hod., kedy začne zádušná svätá omša v miestnom kostole a po nej bude smútočný obrad pokračovať na hornorišňovskom cintoríne. Dovoľujeme si zároveň touto cestou poďakovať v mene smútiacej rodiny za Vaše prejavy úprimnej sústrasti. Nech odpočíva v pokoji.

Dátum: 20.01.2020


!!! POZOR !!!! Vtáčia chrípka v obci Zbehy, zabezpečte chov hydiny, holubov a  vtákov... ...viac pdf
 
pdfPDF oznam - vtáčia chrípka
Dátum: 13.01.2020

Knižnica je pre chorobu p. Ziburovej až do odvolania zatvorená.

Dátum: 13.01.2020


OZNAMY PRE MAJITEĽOV PSOV

Starosta opätovne dôrazne vyzýva majiteľov psov – opakovane hlavne plemena HASKY, aby zabezpečili prítomnosť svojich psov vo  svojich dvoroch a obydliach. Včera a dnes opätovne ohrozoval pes uvedeného plemena obyvateľov obce. Dokonca sa vyskytol prípad kedy pes vošiel aj do cudzieho dvora. Do budúcna bude postupované v zmysle príslušného všeobecne záväzného nariadenia obce, prípadne bude ohlásená služba na odchyt takéhoto psa a poplatok za odchyt bude účtovaný na náklady majiteľa psa.

Vážení občania, naďalej platí zákaz voľného pobehovania psov tak ako v obci, tak aj mimo nej. Poľovnícka spoločnosť upozorňuje všetkých majiteľov psov že platí zákaz vodenia psov do polí. V hornom poli pri seciach bola videná svorka troch psov a utekali smerom do obce. Nájdený bol strhnutý kus srnčaťa. Spoločenská hodnota je vyčíslená sumou až do 2.500 €. Pri zistení majiteľov spomínaných psov bude táto skutočnosť nahlásená polícii a škoda bude vymáhaná súdnou cestou. Každý vlastník psa zodpovedá za neho v plnom rozsahu či už za jeho chov resp. umiestnenie a zabránenie voľnému pohybu bez dozoru , najme v noci.

Dátum: 10.01.2020


Kompletný harmonogram vývozu komunálneho a separovaného odpadu na rok 2020

"Vylepšený zvozový kalendár od Admina"

 

pdfZvozový kalendár Rišňovce 2020

Dátum: 04.01.2020


Vážení občania,

monografia o obci Rišňovce je v predaji. Knihu si môžete zakúpiť počas úradných hodín u pracovníčok Obecného úradu alebo na pošte v Rišňovciach.. Cena monografie je 25 €.
Kontakt OÚ: 037 7828 108.


pdfPDF obálka
Uverejnil Andrej , Dátum: 16.12.2019

Envi Geos Nitra oznamuje občanom, že vývoz komunálneho odpadu sa uskutoční výnimočne v sobotu 28.12.2019.

Uverejnil Andrej , Dátum: 16.12.2019


Oznamujeme občanom, že komunálny odpad sa bude tento týždeň výnimočné vyvážať 12.12.2019, to je vo štvrtok.

Uverejnil Andrej , Dátum: 10.12.2019


Zmena spôsobu odpisovania spotreby vody

Nahlásenie stavu vodomeruVážení občania, Obecný úrad Rišňovce pristúpil k zmene spôsobu odpisovania spotreby vody z obecného vodovodu. Výšku odobratej vody v m3 si každý platca nahlási sám. Doporučujeme cez obecnú stránku www.risnovce.sk (pc-verzia : na pravo ikonka žlto-modrých hodiniek) = Nahlásenie stavu vodomeru , ďalej osobne , e-mailom alebo telefonicky na obecnom úrade.
Nahlásiť ihneď ...klik tu...
Kontakt: tel. 037 7828 108, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Uverejnil Andrej , Dátum: 10.12.2019


Vážení občania.

V mene smútiacej rodiny s hlbokým zármutkom oznamujeme všetkým príbuzným, priateľom, známym a spoluobčanom, že nás navždy opustila naša spoluobčianka pani Mária Uharková, vo veku 86 rokov. Posledná rozlúčka so zosnulou bude 30. novembra t. j. v sobotu o 14:00 hod., kedy začne zádušná svätá omša v miestnom kostole a po nej bude smútočný obrad pokračovať na miestnom cintoríne. Dovoľujeme si zároveň touto cestou poďakovať v mene smútiacej rodiny za Vaše prejavy úprimnej sústrasti. Nech odpočíva v pokoji.

Uverejnil Andrej , Dátum: 29.11.2019


Vážení občania.

V mene smútiacej rodiny s hlbokým zármutkom oznamujeme všetkým príbuzným, priateľom, známym a spoluobčanom, že nás navždy opustil náš spoluobčan pán Emil Majerník, vo veku 62 rokov. Posledná rozlúčka so zosnulým bude 20. novembra t. j. v stredu o 13:00 hod. na miestnom cintoríne. Dovoľujeme si zároveň touto cestou poďakovať v mene smútiacej rodiny za Vaše prejavy úprimnej sústrasti. Nech odpočíva v pokoji.

Uverejnil Andrej , Dátum: 18.11.2019


Envi Geos Nitra oznamuje občanom, že vývoz komunálneho odpadu sa uskutoční výnimočne zajtra, vo štvrtok, 14.11.2019
Takže zajtra skoro ráno vyložte žlté smetiaky na plasty a čierne/sivé na komunálny odpad.

Uverejnil Andrej , Dátum: 13.11.2019


Vážení občania,

oznamujeme Vám, že v zdravotnom stredisku v Rišňovciach sa otvára masážny salón. V ponuke je klasická, športová a medová masáž, lymfodrenáž, reflexná masáž chodidiel a bankovanie. Objednať sa môžete na tel. čísle: 0915 37 00 22, alebo osobne v zdravotnom stredisku na 1. poschodí.

Uverejnil Andrej , Dátum: 04.10.2019


Cvičiteľka jogy p. Betka Kovárová informuje všetkých záujemcov o cvičenie, že joga sa bude cvičiť v týchto termínoch: v pondelok od 18:30 do 19:30 a v stredu od 17:30 do 18:30 hod v telocvični Základnej školy v Rišňovciach. Cvičenie je vhodné pre mužov, ženy a pre všetky vekové skupiny. Nemusia sa báť prísť ani úplní začiatočníci. Na cvičenie si treba priniesť vlastnú podložku. Cvičí sa naboso, cena jednej hodiny je 3 Eurá.

 Uverejnil Andrej , Dátum: 18.09.2019


Upozornenie: Prísny zákaz vstupu so psom na cintoríny!

Niekto odtiaľ strhol tabuľky s upozornením. Obec má k dispozícií mená, aj kto tam chodí (fotodokumentácia).
Ak títo občania budú naďalej porušovať zákaz, tak budú rozhlasom menovite vyhlásení.

Uverejnil Andrej


Obecný úrad v Rišňovciach opätovne vyzýva a žiada občanov, aby nevyvážali odpad do chotára a nevytvárali divoké skládky ...viac PDF
 

pdfPDF Nevytvárajte skládky

Uverejnil Andrej , Dátum: 21.07.2018