Youtube kanál s videami obce

Zverejňovanie

Nahlásenie stavu vodomeru

Rozhlas

( neuverejňujeme krátkodobé oznamy, ktoré sú platné pol hodinu - napr. predaj zeleniny, mäsa, textilu a podobne )


Vážení občania.

V mene smútiacej rodiny s hlbokým zármutkom oznamujeme všetkým príbuzným, priateľom, známym a spoluobčanom, že nás navždy opustila naša spoluobčianka pani Žofia Žáčiková vo veku 86 rokov. Posledná rozlúčka so zosnulou bude 12. apríla, t. j. v piatok o 13.00 hod. kedy začne zádušná svätá omša v miestnom kostole a po nej bude smútočný obrad pokračovať na miestnom cintoríne. Dovoľujeme si zároveň touto cestou poďakovať v mene smútiacej rodiny za Vaše prejavy úprimnej sústrasti. Nech odpočíva v pokoji.

Uverejnil Andrej , Dátum: 10.04.2019


Envi-geos Nitra oznamuje občanom, že z technických príčin nebude dnes (5.4.2019) vyvezený komunálny odpad.

Náhradný terním vývozu odpadu je v pondelok 8. apríla 2019

Uverejnil Andrej , Dátum: 05.04.2019


Relácia do obecného rozhlasu - 74. výročie oslobodenia obce Rišňovce

pdfPDF

Uverejnil Andrej , Dátum: 30.03.2019 do 12.04.2019


Základná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Rišňovciach usporiada výstavu "Veľká noc na dedine a výstavu klobúkov a čiapok" v dňoch 6. a 7. apríla 2019 v klube dôchodcov v čase od 14:00 do 18:00 hod. Súčasťou výstavy bude v sobotu 6. apríla aj predaj veľkonočných výrobkov. Výstavné predmety, t. j. obrusy s rôznou technikou vyšívania, kraslice, korbáče a iné veľkonočné ozdoby ako aj klobúky a čiapky sa budú zbierať v klube dôchodcov od utorka 2. apríla do piatka 5. apríla v čase od 13:30 do 18:00 hod. Klobúky a čiapky by mali byť pánske, dámske a detské, starodávne aj moderné. Bližšie informácie poskytne p. Anna Jurenová na tel. čísle 0949 605 580 a Ing. Jana Žižňáková na tel. čísle 0903 741 042. Milí občania, zapojte sa do výstavy a prineste spomínané predmety, aby bola výstava čo najbohatšia a ukázala šikovnosť výšiviek a rozmanitosť výzdoby na Veľkú noc, ale aj zaujímavé pokrývky hláv z minulosti a súčasnosti.

Uverejnil Andrej , Dátum: 28.03.2019


Vážení občania.

V mene smútiacej rodiny s hlbokým zármutkom oznamujeme všetkým príbuzným, priateľom, známym a spoluobčanom, že nás navždy opustil náš spoluobčan pán Dominik Černý vo veku 77 rokov. Posledná rozlúčka so zosnulým bude 29. marca t. j. v piatok o 15.00 hod. na miestnom cintoríne. Dovoľujeme si zároveň touto cestou poďakovať v mene smútiacej rodiny za Vaše prejavy úprimnej sústrasti. Nech odpočíva v pokoji.

Uverejnil Andrej , Dátum: 27.03.2019


Relácia do obecného rozhlasu - vypaľovanie a spaľovanie

pdfPDF Relácia - Hasiči

Uverejnil Andrej , Dátum: 11.03.2019


Obecný úrad v Rišňovciach oznamuje občanom, že kontajnery na textil boli premiestnené  zo svojho stanoviska pri autobusovej zastávke. Umiestnené budú pri stene budovy bývalej strojno-traktorovej stanice za obecným úradom. Prosíme občanov, aby okolo kontajnerov udržiavali poriadok a v prípade, že sú kontajnery plné, nedávali textil na zem, kde by sa mohol znehodnotiť.

Uverejnil Andrej , Dátum: 06.03.2019


Vedúci klubu strany Smer-SD p. Anton Plecho oznamuje občanom, ktorí sa prihlásili na oslavy MDŽ do Nitry vo štvrtok 7. marca 2019, že autobus bude pristavený pred obchodom COOP Jednota. Autobus bude odchádzať z Rišňoviec o 15:50 hod. Buďte prosím presní, aby Vás autobus stihol včas dopraviť na koncert do športovej haly na Klokočine.

Anton Plecho – vedúci klubu strany Smer-SD

Uverejnil Andrej , Dátum: 04.03.2019


Obecný úrad v Rišňovciach oznamuje občanom, že dňa 02. marca 2019, t. j. v sobotu, bude prebiehať zber elektroodpadu a nebezpečného odpadu, ktorý bude prebiehať z jedného zberného miesta, t. j. pri starom zdravotnom stredisku v čase od 12:00 hod. do 13:30 hod.

Zbierať sa budú: oleje – syntetické motorové, mazacie a hydraulické, staré zaolejované handry, textil od farby, farby, tlačiarenské, tonery, lepidlá, živice, riedidlá a obaly od syntetickej farby. Elektroodpad, drobné ručné náradie, biela technika, vyradené elektronické a elektrické zariadenia, zákaz rozoberania. Batérie, akumulátory, žiarivky a halogénové svietidlá. Žiadame občanov, aby odpad, ktorý prinesú bol označený o aký odpad sa jedná, postrek, farba a pod. Taktiež žiadame o dodržanie času odberu odpadov. ...viac PDF

pdfPDF Patrí sem / Nepatrí sem

Uverejnil Andrej , Dátum: 27.02.2019


Upozornenie: Prísny zákaz vstupu so psom na cintoríny!
Niekto odtiaľ strhol tabuľky s upozornením. Obec má k dispozícií mená, aj kto tam chodí (fotodokumentácia)
.
Ak títo občania budú naďalej porušovať zákaz, tak budú rozhlasom menovite vyhlásení.

Uverejnil Andrej


Obecný úrad v Rišňovciach opätovne vyzýva a žiada občanov, aby nevyvážali odpad do chotára a nevytvárali divoké skládky ...viac PDF
 

pdfPDF Nevytvárajte skládky

Uverejnil Andrej , Dátum: 21.07.2018